Hunter a nawadnianie kortów tenisowych.

Wiele osób lubi uprawiać wszelkiego rodzaju sporty. Sport który jest najczęściej wybierany jest to tenis. Tenis coraz częściej zyskuje na popularności i coraz więcej ludzi decyduje się na uprawianie tego sportu. Istnieją dwa rodzaje kortów tenisowych. Pierwszym z nich jest kort tenisowy na którym występuje sztuczna trawa która nie musi być podlewana, lub zwykłe boisko na którym nie rośnie trawa. Natomiast drugim rodzajem kortu tenisowego to kort na którym rośnie prawdziwy trawnik.

Wiele osób zdecydowanie woli grać na tym korcie gdzie trawa jest naturalna, głównie dlatego iż boisko jest bardziej miękkie i ma większą przyczepność. Jednak aby taka trawa była zawsze świeża kort tenisowy musi być regularnie nawadniany. W tym przypadku już musi być wykorzystywany system nawadniający ponieważ kort tenisowy ma bardzo dużą powierzchnie więc niemożliwe byłoby go ręczne podlanie.

Duża powierzchnia kortu tenisowego pozwala na to aby był on nawadniany systemami nawadniającymi typu hunter, system typu hunter również jest wykorzystywany w ogrodach. System ten ma bardzo wielkie znaczenie praktycznie dla każdego człowieka. System typu hunter jest jednym z najlepszych systemów nawadniających.

Published by