Trawniki, rośliny, drzewa - ogródek skalny.

Właściciele domów jednorodzinnych, którzy do dyspozycji mają jeszcze teren wokół swojego mieszkania prawie zawsze decydują się na założenie ogrodu lub chociaż tylko samego trawnika. Coraz częściej jednak dbamy, aby te miejsca stanowiły widok estetyczny, przyjemny dla oczu oraz stwarzały warunki dogodne dla relaksu, odprężenia po męczącym dniu w pracy, szkole. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się ogródek skalny.

Ogród skalny ma trochę pozorować dziką, nieokiełznaną naturę, bądź też w większości przypadków sprowadza się do założenia tzw. skalniaka, wokół którego rozpościera się idealnie przystrzyżony trawnik. Ci bardziej zafascynowani ogrodnicy oraz ci, którzy mają do wykorzystania większą przestrzeń decydują się nawet na zakładanie stawów, wokół których układają z kamieni pagórki, z ścieżkami oraz sadzą na nich rozmaite kwiaty, krzewy.

Najczęściej do tworzenia takich skalnych kompozycji wykorzystuje się iglaste krzewy, byliny, gdyż najlepiej wkomponowują się w krajobraz. Równie ważne są trawniki. Jeśli mamy do czynienia z normalnym skalniakiem lepiej pomyśleć o naturalnym, typowym trawnikiem, jeśli chcemy trochę pofantazjować można wybrać inną odmianę trawy.

Published by