Japońskie style ogrodowe a różne trawniki

W japońskich stylach ogrodowych trawniki nie są wymagane, bo za podłoże może być wykorzystany żwirek czy kamyczki, jak to można zaobserwować w niektórych aranżacjach japońskich. Wtedy specjalnymi grabiami zostają na takim żwirowym trawniku wyżłobione różne wzory, które nadają bardzo ładny efekt wizualny. Lecz niestety, jeżeli ktoś lubi bardzo zieleń to tutaj nie znajdzie dla siebie nic. Żwirek ma zastosowanie naśladować wodę a kamienie wyspy i często są kojarzone z filozofią zen.

Natomiast, jeżeli ktoś bardzo lubi kolorowe ogrody i zielone trawniki to też znajdzie swój styl w ogrodowych stylach japońskich. Ogólnie aranżacje mają wyrażać normalną naturę, lecz nie za bardzo się ją kopiuje i ludzie w Japonii tworząc ogrody robią wszystko by nie było widać tutaj „ręki człowieka” i by było jak najbardziej naturalnie. Gdyż medytacje na łonie naturalnej przyrody są bardzo dobre i popularne.

Tak, że każdy znajdzie się w stylu japońskim aranżując ogród a kolory oraz efekt końcowy może być naprawdę bardzo zaskakująco dobry. Trzeba pamiętać, że ważnym elementem jest woda w takim stylu i trzeba by było zaprojektować pewne, chociaż małe oczko wodne. Równie ważny będzie większy kamień, który będzie symbolizował trwałość przyrody.

Published by