Najpiękniejsze trawniki w stylu angielskim

Trawniki od dawna są wizytówką wielu ogrodów i wielu miejsc, które każdego dnia odwiedza mnóstwo ludzi. Mając na uwadze estetykę miejsca i cel przeznaczenia jakie mają spełniać trawniki, można wyróżnić ich kilka rodzai.

Najlepiej prezentującymi i niebanalnymi w swoim wyglądzie są trawniki angielskie. Pięknie wykonane, zadbane i przede wszystkim idealnie przygotowane, cieszą oczy wszystkich, którzy się po nich przechadzają. Dzięki zastosowaniu najnowszych metod pielęgnacji - trawniki w stylu angielskim zdają się być najpiękniejszymi ozdobami wielu ogrodów i placów.

Oczywiście istnieją także osoby, dla których trawniki są niepotrzebne i uważają, że nie ma sensu o nie dbać i ich pielęgnować. Mając wybór i oceniając wygląd, to trzeba przyznać, że trawniki w stylu angielskim są znacznie bardziej estetyczne, niż trawniki, które na co dzień możemy zaobserwować w parkach.

Czym się różnią zwykłe trawniki od tych zwykłych? przede wszystkim wyglądem. Te w stylu angielskim posiadają idealnie przystrzyżoną trawę, która jest dobrze nawodniona, odżywiona i nawożona. Zwykłe trawniki, są narażone na warunki atmosferyczne znacznie bardziej niż trawniki angielskie. Są też rzadziej strzyżone i porastają koniczyną, lub jakąś inną roślinnością.

Dlatego też jeżeli lubimy styl i elegancję i zależy nam na efektownym wyglądzie naszego ogrodu, warto pomyśleć o tym, by zainwestować w trawniki w stylu angielskim. Wiąże się to niestety z dodatkowymi kosztami i poświęceniem dużej ilości czasu, nie mniej jednak warto o tym pomyśleć.

Jeżeli stać nas na to, by utrzymać piękny ogród, nie warto oszczędzać na tym, by trawniki wyglądały w sposób niechlujny. Niestety nie będzie to proste, gdyż klimat jaki jest w Polsce nie do końca odpowiada tego typu trawnikom. Stąd też nazwa „trawniki angielskie”, gdyż klimat jaki najbardziej lubią to właśnie Wyspy Brytyjskie.

Published by