Najpiękniejsze trawniki w stylu angielskim

Trawniki od dawna są wizytówką wielu ogrodów i wielu miejsc, które każdego dnia odwiedza mnóstwo ludzi. Mając na uwadze estetykę miejsca i cel przeznaczenia jakie mają spełniać trawniki, można wyróżnić ich kilka rodzai.

Najlepiej prezentującymi i niebanalnymi w swoim wyglądzie są trawniki angielskie. Pięknie wykonane, zadbane i przede wszystkim idealnie przygotowane, cieszą oczy wszystkich, którzy się po nich przechadzają. Dzięki zastosowaniu najnowszych metod pielęgnacji - trawniki w stylu angielskim zdają się być najpiękniejszymi ozdobami wielu ogrodów i placów.

Oczywiście istnieją także osoby, dla których trawniki są niepotrzebne i uważają, że nie ma sensu o nie dbać i ich pielęgnować. Mając wybór i oceniając wygląd, to trzeba przyznać, że trawniki w stylu angielskim są znacznie bardziej estetyczne, niż trawniki, które na co dzień możemy zaobserwować w parkach.

Czym się różnią zwykłe trawniki od tych zwykłych? przede wszystkim wyglądem. Te w stylu angielskim posiadają idealnie przystrzyżoną trawę, która jest dobrze nawodniona, odżywiona i nawożona. Zwykłe trawniki, są narażone na warunki atmosferyczne znacznie bardziej niż trawniki angielskie. Są też rzadziej strzyżone i porastają koniczyną, lub jakąś inną roślinnością.

Dlatego też jeżeli lubimy styl i elegancję i zależy nam na efektownym wyglądzie naszego ogrodu, warto pomyśleć o tym, by zainwestować w trawniki w stylu angielskim. Wiąże się to niestety z dodatkowymi kosztami i poświęceniem dużej ilości czasu, nie mniej jednak warto o tym pomyśleć.

Jeżeli stać nas na to, by utrzymać piękny ogród, nie warto oszczędzać na tym, by trawniki wyglądały w sposób niechlujny. Niestety nie będzie to proste, gdyż klimat jaki jest w Polsce nie do końca odpowiada tego typu trawnikom. Stąd też nazwa „trawniki angielskie”, gdyż klimat jaki najbardziej lubią to właśnie Wyspy Brytyjskie.

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.