Trawniki i ozdoby ogrodowe w formie rzeźb.

Ogrody i trawniki można ozdabiać nie tylko różnego rodzaju, kwiatami, krzewami, drzewami czy innymi roślinami. Do tego szerokiego repertuaru można dołączyć popularne szczególnie w latach dziewięćdziesiątych XX wieku krasnale ogrodowe. Podczas gdy skrzaty popularne były zwłaszcza na zachodzie Polski oraz w szczególności za naszą zachodnią granicą to moda na rzeźby antyczne przyszła do nas z państw basenu Morza Śródziemnego. Rzeźby wzorowane na czasach rzymskich przedstawiają pięknych proporcjonalnie zbudowanych ludzi.

Trawniki w parkach i ogrodach mogą być również dekorowane zegarami słonecznymi. Tego typu udoskonalenia są również praktyczne, choć nie tak dokładne jak tradycyjne czasomierze.

Do dekoracji terenu zielonego można nawet użyć sztuki nowoczesnej. Zależy to od dobrej woli dekoratora czyli najczęściej właściciela ogrodu. Jednak nowoczesne instalacje czasami pasują do ogrodu jak przysłowiowy kwiatek do kożucha. Sztuka nowoczesna na trawniku przed nowoczesnym domem i ogrodem może być dobrze wkomponowana w otoczenie. Jednak przedsięwzięcia tego trudno dokonać w przypadku sztuki współczesnej i starszych budowli otoczonych przez wiekowe ogrody.

Published by